Στραβά μπήκε το 2017 για τον ΠΑΟΚ. Αποκλείστηκε στο κύπελο από τον Μυγδονιακό με 3-0!

Στραβά μπήκε το 2017
για τον ΠΑΟΚ. Η αήττητη έως τώρα σε κύπελο και πρωτάθλημα, ομάδα του Κ. Ιωαννίδη, έχασε με 3-0 μέσα στο κλειστό του Ωραιοκάστρου από τον εκπληκτικό Μυγδονιακό και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού του κυπέλλου Ελλάδος. Τα σετ (25-22, 25-23, 25-19)
Ο Μυγδονιακός υποχρέωσε τον ΠΑΟΚ στην πρώτη του ήττα στη σεζόν (3-0) αποκλείοντας τον παράλληλα από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδος.
Μπορεί πρωταρχικός στόχος του ΠΑΟΚ να είναι η άνοδος στην Α2, κάτι που δύσκολα δε θα συμβεί, όμως η σημερινή εμφάνιση του Δικεφάλου ήταν η χειρότερη έως τώρα στη σεζόν.

Ο Μυγδονιακός δίκαια επικράτησε με 3-0 του Δικεφάλου και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος με τον ΠΑΟΚ να γνωρίζει την πρώτη του ήττα, μετά από ένα σερί αήττητων αγώνων σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Η εικόνα του αγώνα:

Ο Μυγδονιακός μπήκε καλύτερα στο πρώτο σετ και εκμεταλλεύτηκε το "μουδιασμένο" ξεκίνημα του ΠΑΟΚ χτίζοντας μια διαφορά ασφαλείας. Ο Δικέφαλος αντέδρασε και μείωσε σε 22-21 με την Κοτέογλου, όμως οι γηπεδούχες ήταν πιο αποτελεσματικές και ψύχραιμες και πήραν το πρώτο σετ με 25-22.

Οι παίκτριες του Κ. Ιωαννίδη μπήκαν και στο δεύτερο σετ "νευρικά" και επέτρεψαν στο Μυγδονιακό να έχει το πάνω χέρι. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να μαζέψει τη διαφορά, όμως και πάλι πλήρωσε τα λάθη του στα κρίσιμα σημεία και έχασε και το δεύτερο σετ με 25-23

Το τρίτο σετ ξεκίνησε με τον Μυγδονιακό να έχει τη ψυχολογία με το μέρος του και τον ΠΑΟΚ να είναι με την πλάτη στον τοίχο. Για μια ακόμη φορά τα λάθη των παικτριών του Δικεφάλου έδωσαν τη δυνατότητα στον Μυγδονιακό να "χτίσει" διαφορά να κάνει το 25-18 και παράλληλα να πάρει τη νίκη με 3-0 σετ.

Σε λίγο φωτογραφίες και βίντεο.
Ετικέτες , ,

Δημοσίευση σχολίου

Ανώνυμος είπε... 1/05/2017

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΜΥΓΔΟΝΙΑΚΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ. ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΣΜΟ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ....