Α2 Γυναικών Διπλάρα και η Νίκη στο Ασβεστοχώρι !!!

Το αληθινό της πρόσωπο μετά από τέσσερεις συνεχόμενες κακές εμφανίσεις και ήττες έδειξε η Νίκη Αλεξανδρούπολης στο Ασβεστοχώρι με την δυνατή Νέα Γενεά για την 13η αγωνιστική.
Αντίθετα οι γηπεδούχες βρίσκονται την περίοδο αυτή σε ελεύθερη πτώση καθώς έχουν απωλέσει την αγωνιστική τους πιξίδα !

Η ομαδα της Αλεξανδρούπολης πήρε το πρωτο σετ με 25-20, ωστόσο οι γηπεδούχες αντεδρασαν στο δεύερο και ισοφαρισαν σε 1-1.

Στο τρίτο σετ έγινε μεγάλη μάχη με την Νίκη αν και βρέθηκε πίσω με 19-16 κατάφερε ισοφάρισε και τελικά επικράτησε με 23-25 κάνοντας το 1-2. Στο τεταρτο σετ αν και ξεκίνησε ασχημα χανοντας 6-2 ακολουθούσε απο κοντά μέχρι το τελος 20-17 και με μεγαλη αντεπίθεση πήραν σημαντικη νικη στο τελος με 23-25.

Τα σετ: 1-3 (20-25, 25-20,23-25, 23-25)