Η ΑΡΤΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Μετά από ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι οι Κορασίδες μας επικρατήσανε του γηπεδούχου Ερμή με 3-2 σετ και για πρώτη φορά στην ιστορία μας θα δώσουμε το παρόν σε τελικό, διεκδικώντας το μεγάλο τρόπαιο και τον τίτλο του Πρωταθλητή στην Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Ε. Στον τελικό όπου θα
Τα σετ: 22-25, 25-20, 26-24, 24-26, 15-12 σε 2 ώρες και 13 λεπτά παιχνιδιού.

Το παιχνίδι παρακολούθησαν μαζί ο Άλκης Παπαχριστάκης μαζί με τον Πρόεδρο της Ε.Ο.ΠΕ. κ. Καραμπέτσιο.
Και τους δύο ημιτελικούς παρακολούθησε και ο Πρόεδρος της Ε.Ο.ΠΕ. κ. Καραμπέτσος ο οποίος έμεινε ενθουσιασμένος από το επίπεδο των αγώνων λέγοντας χαρακτηριστικά "υπεράνω κάθε προσδοκίας μου ήταν τα δύο παιχνίδια και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια οι προπονητές όλων των ομάδων".αντιμετωπίσουμε τον Ηρακλή Ιωαννίνων που νίκησε στον άλλο ημιτελικό τον Φιλαθλητικό Πρέβεζας με 3-1 σετ.  Το παιχνίδι θα μπορούσε να είχε τελειώσει 3-1 για την ομάδα μας, αν στο 24-23 στο 4ο σετ η δεύτερη διαιτητής κ. Μπουραντά σε πλασέ της Θ. Πορτοβάρα τουλάχιστον μισό μέτρο έξω από το φιλέ, έδωσε φιλέ. Ο προπονητής μας Γιάννης Σταμούλης παρά την πρόκριση της ομάδος μας στον τελικό δεν ήταν ευχαριστημένος από την συνολική εμφάνιση λέγοντας χαρακτηριστικά «παρά την πρόκριση στον τελικό που είναι η μεγαλύτερη έως τώρα επιτυχία του συλλόγου μας, δεν είμαι ικανοποιημένος και αυτό γιατί υπήρχαν αθλήτριες που δεν μπήκανε ποτέ στο παιχνίδι. Στον τελικό χρειάζονται όλες, να υπερβάλλουν εαυτούς για να διεκδικήσουμε το τρόπαιο».