Πανελλήνιο Κορασίδων (Προημιτελική φάση): Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Δείτε τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής και τις βαθμολογίες των ομίλων της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κορασίδων.

Α' όμιλος - Θεσσαλονίκη (Μίκρα)

Πέμπτη 10 Μαΐου

ΠΑΟΚ - ΦΓΣ Πρέβεζας 3-0 (25-13, 25-20, 25-21)

ΠΑΟΚ (Τσομίδου) Μπάμπη, Μπαλογιάννη, Σταματίου, Πιλιτσίδου, Λεονταρίδου, Κυπαρίσση, Σανιώτη (λ)  Χατζελιά, Κοκότη, Τσόγκα,  Λώλη , Μιχοπούλου.
ΦΓΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (-): Κατσανάκη, Κοτζαμουράτογλου, Ρούσου, Σακκά Αικ. (λ), Στεφανή, Ντούσκου, Αρμπύρου, Τσαλά, Πιέτα, Σακκά Σ., Τόλιου.

Ένωση Ελασσόνας - Άρης 1-3 (18-25, 22-25, 25-13, 20-25)

ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ (Παναγιώτου): Μπακρατσά, Χατζηβασίλη, Καζαντζή, Τσιμπά, Κορακίδη, Χονδροθύμιου, Τσιάτσικα, Διβράμη, Τσιγγέλη, Σεβαστού, Μπαλογιάννη, Γεωργιάδη, Γιάγκουλα.
ΑΡΗΣ (Τσαϊρέλης): Μπάκα, Βανή, Κωνσταντίνου, Νταντούλα, Λημνιώτη, Παπαδοπούλου, Αλμπάδη, Λιούνη, Στίγγα, Σιδοπούλου, Πετρινόλη, Κρετσαβού, Μπρουκς, Γκιάτα.

Παρασκευή 11 Μαΐου
15.00: Ένωση Ελασσόνας - ΠΑΟΚ
17.00: Άρης - ΦΓΣ Πρέβεζας

Σάββατο 12 Μαΐου
09.30: ΦΓΣ Πρέβεζας - Ένωση Ελασσόνας
11.30: ΠΑΟΚ - Άρης

Βαθμολογία
1. ΠΑΟΚ 3β. (3-0)
2. Άρης 3β. (3-1)
3. Ένωση Ελασσόνας 0β. (1-3)
4. ΦΓΣ Πρέβεζας 0β. (0-3)

Β' όμιλος - Θεσσαλονίκη (Ι. Λεμονίδης)

Πέμπτη 10 Μαΐου

Γαία Δράμας - ΕΑ Λαρίσης 1-3 (07-25, 18-25, 25-22, 06-25)

ΓΑΙΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κυριαζίδης): Κάππα, Σταυρινάκη, Αμβροσιάδου, Χιντζίδου, Σκεύα, Ελευθεριάδου, Πασπάλα, Γεωργιάδου, Πασχάλη, Κεραμιτσοπούλου, Καραϊσαρλή, Παλλικάρη, Στάμου, Θεοδωρίου.
ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ (Παπαδημητρίου): Στεργίου, Χύτα-Τζιανοπούλου, Πλάκια, Δέλιου, Λαπούση, Εξάρχου, Ριζούλη, Χριστάκη, Αποστόλου, Παπαγιάννη, Αλβίζου, Παπαντώνη, Μαργαριτοπούλου, Μανδραβέλη.

ΜΠΓΑΣ Ακ. Π. Καστοριάς - ΑΣ Ελπίς 0-3 (10-25, 13-25, 14-25)

ΜΠΓΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Φωτόπουλος): Ηργή Φ., Παπαδοπούλου, Μέλλιου, Φωτοπούλου, Ηργή Α., Καλαφατίδου, Τούσκα, Δημητριάδη, Καταράχια, Χαλιβίδου, Ζούνη, Κιόσλη, Μυλωνά, Τζήνα.
ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Χρυσομαλλίδης): Κιορπέογλου, Θωμαΐδου, Αντωνιάδου, Ράντοβιτς, Σουπιώνη, Πυργιώτη, Γούση, Αθανασιάδου, Καλομοίρη, Τσουμπέκη, Τάτση, Δριντσούδη, Χριστοδούλου, Ιασωνίδου.

Παρασκευή 11 Μαΐου
18.00: ΜΠΓΑΣ Ακ. Π. Καστοριάς - Γαία Δράμας
20.00: ΑΣ Ελπίς - ΕΑ Λαρίσης

Σάββατο 12 Μαΐου
15.00: ΕΑ Λαρίσης - ΜΠΓΑΣ Ακ. Π. Καστοριάς
17.00: Γαία Δράμας - ΑΣ Ελπίς

Βαθμολογία
1. ΑΣ Ελπίς 3β. (3-0)
2. ΕΑ Λαρίσης 3β. (3-1)
3. Γαία Δράμας 0β. (1-3)
4. ΜΠΓΑΣ Καστοριάς 0β. (0-3)

Ημιτελική φάση Α' και Β' ομίλων - Θεσσαλονίκη (Ι. Λεμονίδης)

Κυριακή 13 Μαΐου
Α1 - Β2
Β1 - Α2

Γ' όμιλος - Αθήνα (Κερατέα)

Πέμπτη 10 Μαΐου

ΑΣΠ Απόλλων - ΑΣ Περιστέρι 1-3 (21-25, 25-22, 22-25, 18-25)

ΑΣΠ ΑΠΟΛΛΩΝ (Λαμπρόπουλος): Σουροπούλου, Αλεξανδρίδη, Πεφάνη, Παυλοπούλου, Παπαλεξάτου, Καρούμπαλου, Κούρκουλου, Θεοδοσοπούλου, Σπυροπούλου, Κούρκουλου, Κυροσίμου, Κανελλοπούλου, Καλυδιάκου, Κουραχάνη.
ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Κουγιουμτζόγλου): Τσατσούμα, Μίλη, Παναγιωτοπούλου, Σκέμπη, Κακουρίδου, Γλυνου, Πασινοπούλου, Ντεσόγλου, Κολιούλη, Λάμπρου, Κικριλή, Μιχοπούλου, Ζιώγα.

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟ Μαρκόπουλου 3-0 (25-23, 25-18, 25-18)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Ταμπουρατζής): Βαλεντή, Κοντούδη, Κουρούπη, Καταπόδη, Αρμόνη, Αδαμ Παπαδοπούλου, Κουδουνά, Σωτηροπούλου, Καμπυλαύκα, Παπαδοπούλου, Χολέβα, Καλογεροπούλου, Περγαντή, Μερκουριάδη.
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ (Νάκη): Παπασιδέρη, Δήμα, Αναγνώστου, Σούλη, Σκουρλή, Καλαμπόγια, Μεθενίτη, Δήμου, Μαρινάκη, Λεπενιώτη, Γλίτη, Στυμφαλίδου, Γεωργατζή, Ιωαννίδου

Παρασκευή 11 Μαΐου
18.00: ΑΣΠ Απόλλων - ΓΣΚ Ηρακλής
20.30: ΑΣ Περιστέρι - ΑΟ Μαρκόπουλου

Σάββατο 12 Μαΐου
18.00: ΑΟ Μαρκόπουλου - ΑΣΠ Απόλλων
20.30: ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣ Περιστέρι

Βαθμολογία
1. ΓΣΚ Ηρακλής 3β. (3-0)
2. ΑΣ Περιστέρι 3β. (3-1)
3. ΑΣΠ Απόλλων 0β. (1-3)
4. ΑΟ Μαρκόπουλου 0β. (0-3)

Δ' όμιλος - Αθήνα (Κερατσίνι)

Τετάρτη 9 Μαΐου
ΑΣ Αναγέννηση Σάμου - ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3 (25-22, 15-25, 18-25, 21-25)

Πέμπτη 10 Μαΐου

ΟΦΑ Απολλώνιος - ΣΦΑΜ Φοίβος 3-2 (25-13, 24-26, 26-24, 20-25, 15-11)

ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (Δεναξάς): Λέσι, Γούνου, Γκιούρδα, Συρίγου, Αγγελή, Ράπτη, Μουρατίδη, Τσουράκη, Τεπετίδου, Αποστόλου, Γκιόκα, Καλλιντεράκη.
ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ (Μονδέλος): Ζαχαροπούλου, Θεοδωρίδου, Ψηφογιάννη, Νικολογιάννη, Κυριακού, Μπουκουράκη, Δημητρακοπούλου, Θάνου, Ραγκούση, Τατούλη, Μπαμπαγιούρη, Κωτσάκη, Ροδονίδη.

ΓΕ Ηρακλείου - ΑΣ Αναγέννηση Σάμου 3-2 (25-17, 25-23, 22-25, 18-25, 15-12)

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Σταυρόπουλος): Αντωνακάκη, Τρουλινάκη, Μαυράκη, Αποστολίδου, Απλαδά, Πολυμίλη, Περδικάκη, Κατσαμποξάκη, Αγγελή, Σαπουντζή, Γιαγκιώζη, Ζαχαριουδάκη, Παπαδάκη Ελ., Παπαδάκη Μ.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ (Φαρατσής): Γκουντίντα Ειρ., Φράγκου, Μαραθοκαμπίτου, Κωνσταντέλλη, Γεροντή, Κρητικού, Γκουντίντα Β., Χατζηανδρέου, Αντωνούσου - Καλυβιώτη.

Παρασκευή 11 Μαΐου
12.00: ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΣ Αναγέννηση Σάμου
14.00: ΟΦΑ Απολλώνιος - ΓΕ Ηρακλείου

Σάββατο 12 Μαΐου
17.00: ΓΕ Ηρακλείου - ΣΦΑΜ Φοίβος

Βαθμολογία
1. ΟΦΑ Απολλώνιος 5β. (6-3)
2. ΓΕ Ηρακλείου 2β. (3-2)
3. ΣΦΑΜ Φοίβος 1β. (2-3)
4. ΑΣ Αναγέννηση Σάμου 1β. (3-6)

Ημιτελική φάση Γ' και Δ' ομίλων - Αθήνα

Κυριακή 13 Μαΐου
Κερατσίνι, 15.30: Γ1 - Δ2
Κερατέα, 16.00: Δ1 - Γ2
Ετικέτες ,

Δημοσίευση σχολίου

[blogger][disqus]

Author Name

Φόρμα επικοινωνίας

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *

Από το Blogger.